top of page

Beyin Pili Takılması – Parkinson Hastalığı Tedavisi

 

Parkinson hastalığı tedavisinde ilaçla tedavi edilemeyen ileri dönem parkinson hastalarına beyin pili adı verilen bir cihaz ile tedavi uyguluyoruz. Bu tedavinin ayrıntısı internette birçok sitede mevcuttur.

Hastaları Nöroloji kontrolünde takibe alıyoruz. İlaçla tedavilerini düzenliyoruz. Eğer ilaçlı tedavi yeterli değilse ve hastanın yapılan incemelerinde beyin pilinden fayda göreceğine kanaat edersek gerekli işlemleri yaparak hastayı ameliyata alıyoruz.

Ben kendi kontrolümde ameliyat ederek tedavi ettiğimiz bazı hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini aşağıda gösterdim. İzleyeceğiniz videolarda hastaları bereber takip ettiğimiz nörolog Doç. Dr. Mehmet Güney Şenol hastaları muayene etmektedir.

Yukarıda izlediğiniz videoda parkinson hastasının ameliyat öncesinde ve sonrasında yürüyüşünün nasıl değiştiğini; aynı odada aynı mesafeyi yürümesinin karşılaştırmasını gördünüz. Soldaki pencerede ameliyattan önce sağdaki pencere ise ameliyattan yaklaşık bir ay sonra hastanın yürümesi eşzamanlı olarak gösterilmiştir.

Yukarıda izlediğiniz videoda ameliyattan önce kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan, suyunu içemeyen, yemeğini yiyemeyen bir hastamızın ameliyat sonrasında ellerine olan hakimiyetini izlediniz. Hastamız ameliyattan sonra kendi yemeğini yemeye başladı.

bottom of page